KORTEC

Poradíme Vám pri výbere klimatizácie

 

Klimatizácia patrí medzi najčastejšie využívaný spôsob chladenia v domácností alebo v kancelárií. My Vám radi na bezplatnej obhliadke navrhneme najlepšie alternatívy pre Vás a vaše priestory. Klimatizáciu je potrebné nie len odborne namontovať ale navrhnúť aj trasy potrubí, odvodu kondenzátu a elektroinštalácie. Po dohode na konkrétnom modely sa môžete spoľahnúť na odbornú montáž, uvedenie do prevádzky, zaškolenie obsluhy a samozrejme na záručný a aj pozáručný servis. Okrem klasických singlesplitové klimatizácii (určené pre 1 miestnosť) sú v ponuke multisplitové klimatizácie (určené pre viac miestností max 5.) Viac ako 1500 spokojných domácností, má klimatizáciu inštalovanú našou spoločnosťou a tá ďalšia môže byť vaša. Klimatizácie do domov, bytov a kancelárií od renomovaných značiek SAMSUNG TOSHIBA Vám určite sadne na mieru.

V nasledujúcich 5 krátkych krokoch Vás jednoduchým spôsobom prevedieme cez návrh až po samotný výber klimatizácie.

Krok č. 1: Aký priestor a koľko miestností potrebujem chladiť Rozhodujúcim faktorom pre voľbu medzi systémami Single a Multi-Split je počet miestností, ich veľkosť a usporiadanie v dome. Single-Split(jedna vonkajšia a jedna vnútorná jednotka) a Multi-Split (jedna vonkajšia a max. päť vnútorných jednotiek) Pri Multi-splite Veľkou výhodu je malá potrebná plocha na  umiestnenie vonkajšej jednotky, ako aj jednoduchá inštalácia. Keď už viem aký priestor a koľko miestností potrebujem chladiť treba si ešte vybrať prevedenie vnútornej klimatizácie. Vnútorná klimatizácia môže byť nástenné, flexi (parapetná alebo podstropná), kazetová (60×60), kanálová. Líšia sa v dizajne, v hlasitosti a vo funkciách filtra. Ak má byť klimatizačná jednotka takmer neviditeľná, ideálna je kanálová jednotka, ktorá je zabudovaná pod zníženým stropom. Pre dodatočné inštalácie sa odporúčajú parapetné jednotky alebo nástenné modely.

Krok č. 2: Aký chladiaci / Vykurovací výkon budem potrebovať? Výkon klimatizačnej jednotky je závislý od viacerých faktorov:

 • veľkosť  miestnosti a orientácia miestnosti
 • počet, rozmer a typ okien a dverí
 • elektrické spotrebiče a iné zdroje tepla v priestore (PC, UPS, svetlá, servery, a iné zdroje tepla)
 • počet ľudí v miestnosti

 Chladiaci výkon si môžete vypočítať orientačne, na základe našej tabuľky, alebo pri návšteve nášho odborníka Vám tento výpočet urobíme za Vás

Krok č.3: Akú značku?

Nezabúdajte, že klimatizácia je spotrebič tak ako TV, alebo chladnička, preto je dobré zvoliť si spoľahlivú klimatizáciu, aby sa Vám nestalo, že práve vtedy keď ju potrebujete je pokazená. Dôležité parametre pri výbere klimatizácie sú:

 • energetická efektivita (definovaná číslami EER a COP).
 • zariadenia by mali rešpektovať novú smernicu EÚ
 • hlučnosť vonkajšej a vnútornej jednotky
 • dostupnosť náhradných dielov

Krok č. 4.: Kto nám namontuje klimatizáciu?

Pri kúpe bežnej elektroniky je montáž otázkou zapojenia do elektrickej zástrčky, ale pri kúpe klimatizácie je potrebné odborne namontovať klimatizáciu a to: navrhnúť trasy potrubí, odvodu kondenzátu a elektroinštalácie.

 • požadujte Referencie
 • dohodnite sa na servisných prehliadkach

Krok č. 5: Prečo práve my?

Naša spoločnosť sa zaoberá dodávateľskou, obchodnou a montážnou činnosťou v oblasti klimatizácie a tepelných čerpadiel a naše dlhoročné skúsenosti budú pre vás cennými radami.

 • vieme, že nestačí nielen vynikajúce a kvalitné zariadenie, ale je nutná kvalitná montáž a zároveň celým procesom od výberu až po montáž zariadenia vám poslúžia naši školení a odborní pracovníci.